کارگاه‌های اصلی

در حوزه‌ی اینترنت اشیاء به متخصصینی نیاز است که دانش فنی و عملی در هر سه بخش سیستم‌های نهفته، سرورپلتفرم و اپلیکیشن‌های سمت کاربر داشته باشند تا زمانی که در یک تیم توسعه‌ی محصول مبتنی بر اینترنت اشیاء فعالیت می‌کنند، بتوانند با زبانی مشترک با سایر اعضای تیم ارتباط موثر برقرار کنند. کارگا‌ه‌های اصلی آکادمی اینترنت اشیاء با این هدف طراحی شده‌اند. در این کارگاه‌ها که در ۴ مرحله طراحی شده‌اند به طور کاملا عملی با هر سه حوزه‌ی اینترنت اشیاء آشنا خواهید شد و نمونه محصولاتی را پیاده سازی خواهید کرد.

کارگاه‌های سازمانی

بدون شک اینترنت اشیاء مفهومی است که با تمامی صنایع در ارتباط است و نیاز به آن احساس می‌شود. همچنین بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا به دنبال ورود به این حوزه‌ هستند. کارگاه‌های سازمانی آکادمی اینترنت اشیاء با دیدگاه ارتقاء توانمندی فنی و عملی سازمان‌ّها و همچنین افزایش سطح آگاهی مدیران شرکت‌هایی که می‌خواهند به حوزه‌ی اینترنت اشیاء ورود کنند، طراحی شده است. تفاوت این کارگاه‌های با کارگاه‌های پایه‌ای آکادمی اینترنت اشیاء طراحی سرفصل و برگزاری کارگاه‌ها در راستای نیاز‌های سازمان و شرکت مورد نظر است. این کارگاه‌ها می‌توانند در دو سطح برگزار شوند. سطح مدیریتی که در راستای کمک به مدیران سازمان‌ها تا بتوانند با دیدگاه جامع‌تری نسبت به بازار اینترنت اشیاء و با برنامه‌ریزی به این حوزه ورود کنند. سطح فنی و عملی که شامل طراحی سرفصل و برگزاری کار‌‌گاه‌هایی در راستای نیازمندی‌های سازمان‌ها است.

یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع کارگاه‌ها امکان تعیین بازه‌ی زمانی برگزاری کارگاه‌ها است. با ارائه‌ی سرفصل و تعداد ساعات مورد نیاز جهت برگزاری کارگاه از سوی آکادمی اینترنت اشیاء، سازمان‌ها می‌توانند زمان‌بندی مورد علاقه‌ی خود جهت برگزاری کارگاه را ارائه دهند.

جهت ارسال درخواست طراحی سرفصل و برگزاری کارگاه کلیک کنید.


فرم درخواست

(اختیاری)

کارگاه‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی

در بسیاری موارد شرکت‌کنندگان علاقه‌مندند که به صورت هدف‌یافته‌تر یا پایه‌ای‌تر آموزش‌ها را تحت نظر مدرس بگذرانند. آکادمی اینترنت اشیاء برای این دسته از علاقه‌مندان کارگاه‌های خصوصی را پیش‌بینی کرده‌است که در آن یک یا چند نفر با هم درخواست برگزاری کارگاهی در راستای نیاز‌های خود را خواهند داد. آکادمی اینترنت اشیاء با طراحی سرفصل و برگزاری کارگاه برای این افراد نیازهای آن‌ها را برطرف خواهد کرد. این نوع کارگاه منعطف بوده و بنابه درخواست پس از طراحی سرفصل و ارائه‌ی مدت‌زمان کارگاه‌ها، افراد درخواست‌دهنده می‌توانند زمان‌بندی برگزاری کارگاه‌ها را تعیین کنند. مزیت این روش این است که میزان دانش فرد یا افراد شرکت‌کننده پس از ارسال درخواست سنجیده خواهد شد و سرفصل‌ها متناسب با سطح دانشی آن‌ها در راستای نیازشان طراحی می‌شود.


فرم درخواست

ورک‌شاپ ویکند

ورک‌شاپ ویکند به کارگاه‌ یا مجموعه کارگاه‌هایی گفته می‌شود که در آن هدف کمک به پیاده‌سازی ایده‌ها و ساخت نمونه محصول و ایده‌ی مورد نظر است در زمانی کوتاه است. در این نوع کارگاه شرکت‌کنندگان در قالب کار تیمی ایده‌هایی را بیان می‌کنند یا ایده‌هایی به آن‌ها معرفی می‌شود و سپس در مدت‌زمانی مشخص آموزش‌های لازم جهت پیاده‌سازی ایده داده خواهد شد. این نوع کارگاه می‌تواند در قالب هکاتون آموزشی فشرده‌ی تا ۳ روز باشد یا در قالب کارگاه آموزشی هفتگی و فازبندی ایده‌ها و پیاده‌سازی آن‌ها در زمان‌بندی‌های مختلف برگزار شود.

در حال حاضر آکادمی اینترنت اشیاء آمادگی دارد تا با همکاری دانشگا‌ه‌ها، شتابدهنده‌ها، شرکت‌ها یا سازمان‌هایی که علاقه‌مند به اجرای چنین کارگاه‌هایی هستند تمامی موارد مرتبط با آموزش را بر عهده‌ گرفته و پکیج آموزش کاملی را ارائه دهد.


فرم درخواست

نوع درخواست
(اختیاری)

همایش‌ها

یکی از رسالت‌های مهم آکادمی اینترنت اشیاء فرهنگ‌سازی دانش‌اینترنت اشیاء در کشور است. در همین راستا همایش‌های گوناگونی در سطح کشور برگزار کرده است. بسیاری از سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و شرکت‌ها علاقه‌مند به برگزاری همایش‌هایی از این دست هستند. آکادمی اینترنت اشیاء با تجربه‌ی چندین ساله‌ی خود در حوزه‌ی اینترنت اشیاء و رصد لحظه‌ای روند اینترنت اشیاء در دنیا این آمادگی را دارد تا نسبت به نیازهای درخواست‌دهنده همایش‌های کوتاه‌مدت یا همایش‌های چند روزه به همراه کارگاه‌های آموزشی را طراحی و در سطح کشور برگزار کند.


فرم درخواست

(اختیاری)

کارگاه‌های مخصوص استان‌ها

با توجه به اینکه بسیاری از کارگاه‌های آکادمی اینترنت اشیاء در تهران برگزار می‌شود٬ بسیاری از متقاضیان ساکن استان‌های دیگر برای گذراندن کارگاه‌ها ناچارند به تهران سفر کنند. در راستای حل این مشکل آکادمی اینترنت اشیاء این امکان را فراهم کرده است تا در صورتی که دانشگاه، موسسه یا آموزشگاهی علاقه‌مند به همکاری با آکادمی اینترنت اشیاء جهت برگزاری کارگاه‌ها در مراکز استان‌ها باشد، بتواند با ارسال درخواست و اعلام آمادگی جهت همکاری با آکادمی اینترنت اشیاء اقدام نماید. شرایط و نحوه‌ی همکاری پس از دریافت درخواست توسط واحد آموزش آکادمی اینترنت اشیاء بررسی خواهد شد.


فرم درخواست

نوع کارگاه
(اختیاری)