پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۱:۹
همکاری Harman و SmartThings
شرکتSmartThings و شرکت Harman در جهت شتاب‌دهی به رشد اینترنت اشیاء با یکدیگر همکاری می‌کنند.
شرکت Harman و شرکت SmartThings سامسونگ در زمینه‌ی اپلیکیشن، یکپارچه‌سازی سنسورهای شرکت‌های دیگر و خدمات ابری SmartThings، همکاری خواهند کرد.

این شرکت‌ها اعلام کردند: شرکت Harman، پیشگام در زمینه‌ی قطعات اتوماتیک، و شرکت SmartThings سامسونگ، برای سرعت بخشیدن به رشد اکوسیستم اینترنت اشیاء (IoT) همکاری خواهند کرد.

تحت این همکاری مهندسی، خدمات متصلHarman  (بخشی از شرکت Harman که بر روی دستگاه‌های متصل کار می‌کند) در راه‌اندازی اپلیکیشن SmartThings همکاری کرده و سنسورهای شرکت‌های دیگر را با اکوسیستم SmartThings ادغام می‌کند، و در زمینه‌ی توسعه‌ی SmartThings Cloud  نیز همکاری می‌کند.

این دو شرکت همچنین به منظور ایجاد طرح نقشه‌ی راه آینده برای هسته‌ی مرکزی پلتفرم و اجزای نهفته‌ی آن با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

به گفته‌ی این شرکت‌ها پلتفرم SmartThings در بیش از ۱ میلیون خانه مورد استفاده قرار گرفته است و بخش ابری آن به بیش از ۱۰ میلیون دستگاه متصل است و این دو شرکت قصد دارند سرعت به‌کارگیری و توسعه‌ی راه‌کارها را در صنایع افزایش دهند.

سامسونگ در سال گذشته مالکیت شرکت Harman با ۸ میلیارد دلار به طور کامل به دست آورد و راه‌کارهای این شرکت آمریکایی را در پروژهای خود به کار گرفت. این شرکت از امکانات صوتی Harman به عنوان یک بخش همراه برای راه‌کار Cinema LED خود استفاده می‌کند.

غول تکنولوژی کره‌ی جنوبی پیش از این نیز در سال ۲۰۱۴ شرکت SmartThings را خریداری کرده بود.

سامسونگ همچنین در تلاش است تا SmartThings و Harman را در بخش خانه‌ی هوشمند با یکدیگر ادغام کرده و تلویزیون هوشمند خود را به عنوان بخش مرکزی معرفی کند.

مصرف‌کنندگان می‌توانند از تلویزیون‌های مدل ۲۰۱۸ به منظور کنترل دستگاه‌های متصل خود، از طریق اپلیکیشن SmartThings استفاده کنند.

سامسونگ همچنین قصد دارد یک اسپیکر مجهز به هوش مصنوعی را برای ادغام با اکوسیستم اینترنت اشیاء خود راه‌اندازی کند که به احتمال زیاد از قابلیت‌های صوتی Harman بهره گرفته است.