سه‌شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۸:۶
معرفی SSDهای جدید وسترن دیجیتال برای کاربردهای اینترنت اشیاء
درایوهای کم مصرف و پربازده در راه هستند.
شرکت وسترن دیجیتال SSDهای جدید خود را برای کاربردهای اینترنت اشیاء و داده‌های سریع معرفی کرد.

ذخیره‌سازی داده‌ها در یک محل، یک چالش عمده برای رایانه‌های شخصی بود. کارت‌های گرافیکی و پردازنده‌ها به طرز چشمگیری پیشرفت کردند تا بتوانند اطلاعات بیشتری را با سهولت مدیریت کنند، اما ذخیره‌سازی هنوز به اندازه‌ی کافی سریع یا بزرگ نبودند. شرکت وسترن دیجیتال دنیای سیستم‌های نهفته را با ارائه‌ي دو SSD جدید متحول کرده‌است که نسبت به نمونه‌های قبلی سرعت و ظرفیت بیشتری دارند.

درایوهای SN520 و SN720 وسترن دیجیتال با هدف به کارگیری در دستگاه‌های اینترنت اشیاء، لپ‌تاپ‌های باریک و سبک، و سیستم‌های نظارت شهر هوشمند تولید شده‌اند. هر دوی این درایوها بر اساس یک معماری کنترلر و Firmware جدید ساخته شده‌اند که از مزیت جدیدترین NAND سه بعدی موجود استفاده می‌کنند.

درایو SN520 در ظرفیت‌های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی و در Form Factorهای M.2 2280، M.2 2242 و M.2 2230 (منظور از Form Factor نحوه‌ی چینش اجزا و درگاه‌ها است) و به ترتیب با طول عمر ۱۰۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ TBW (Terabytes Written نشان‌دهنده‌ی حجم داده‌ای است که پیش از غیرقابل اطمینان شدن SSD می‌توان با خیال راحت روی آن کپی کرد) موجود است. درایو SN720 در ظرفیت‌های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی و ۱ و ۲ ترابایتی موجود است. سرعت خواندن/ نوشتن متوالی در درایو SN720 به اندازه‌ی ۳۴۰۰ و ۲۸۰۰ مگابایت بر ثانیه بوده و دارای یک ضمانت‌نامه‌ی پنج ساله است.

با نگاهی به SN520 درمی‌یابیم که این درایو به وضوح با تمرکز بر مصرف بهینه‌ی توان و برای فضاهای کوچک ساخته شده‌است. SN520 در مدل ۲۵۶ گیگابایتی دارای سرعت خواندن/نوشتن متوالی به اندازه‌ی ۱۷۰۰ و ۱۳۰۰ مگابایت بر ثانیه است. هر سه ظرفیت به طور متوسط فقط ۷۵ مگاوات برق ​​استفاده می‌کنند که در حالت کم مصرف به ۲۵ مگاوات می‌رسد.

به عنوان مرجع، نسل فعلی SSDهای وسترن دیجیتال Black M.2 در مدل ۲۵۶ گیگابایتی دارای طول عمری به میزان ۸۰ TBW و متوسط مصرف توان ۱۳۵ مگاوات است. ساخت حافظه‌های SSD با طول عمر و کارایی بیشتر برای سیستم‌های نهفته، به معنی زمان انتظار کمتر در پایانه‌های فروش، پمپ بنزین‌ها و دستگاه‌های خودپرداز است.