پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۱:۳۹
درآمد حاصل از شناسایی و مدیریت در اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۲
به گزارش ABI Research درآمد حاصل از شناسایی و مدیریت در اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۲ به ۲۱.۵ میلیارد دلار می‌رسد.

شرکت ABI Research پیش‌بینی می‌کند که درآمد حاصل از شناسایی و مدیریت در اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۲ به ۲۱.۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد، که این درآمد به وسیله‌ی خدمات پلتفرم‌های اینترنت اشیاء و همچنین امنیت، رمزنگاری، مدیریت گواهی دیجیتال و سرویس‌های تبادل اطلاعات به دست می‌آید.

براساس پیش‌بینی‌هایی که از سوی این شرکت مشاوره‌ای در گزارش «خدمات شناسایی و مدیریت اشیاء» ارائه شده است، خدمات IDoT (شناسایی اشیاء) طی ۵ سال آینده رشد چشمگیری خواهند داشت که به طور عمده توسط صنایع صنعتی، تولیدی و اتوماسیون پیش می‌رود.

به گفته‌ی Dimitrios Pavlakis، تحلیلگر صنعت در ABI Research: «از طریق درگاه‌های (Gateway) هوشمند، خدمات ابری و راه‌کارهای مبتنی بر API (رابط کاربردی برنامه‌نویسی)، خدمات شناسایی و مدیریت اشیاء به طور پیوسته راه خود را در طیف گسترده‌تری از بازارهای عمودی اینترنت اشیاء پیدا می‌کنند».

اگرچه بعضی از صنایع به لحاظ امنیتی به روز نیستند، اما ارائه‌دهندگان خدمات بازار اینترنت اشیاء در نهایت در رمزنگاری و مدیریت گواهی دستگاه سرمایه‌گذاری خواهند کرد. برخی از بازارهای عمودی پیشرو که بیش از ۶۰ درصد کل درآمدهای کلان را مصرف می‌کنند، شامل Telematics پس از فروش، مدیریت ناوگان حمل و نقل، OEM Telematics، Metering، امنیت خانه و اتوماسیون هستند.

در جایی دیگر، یک گزارش از BCC Research پیش‌بینی کرده است که ارزش بازار جهانی راه‌کارهای شبکه‌ی اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۲ با نرخ رشد سالانه‌ی ترکیبی (CAGR) ۲۱.۶ درصد به ۱ تریلیون دلار برسد. این گزارش با عنوان «شبکه‌های اینترنت اشیاء (IoT): تکنولوژی‌ها و بازارهای جهانی تا سال ۲۰۲۲» به این مورد اشاره می‌کند که انتظار می‌رود بازار راه‌کارهای شبکه‌های اینترنت اشیاء در منطقه‌ی آسیا - اقیانوسیه تا سال ۲۰۲۲ رشد سالانه‌ی ترکیبی ۲۷.۶ درصدی داشته باشد و اروپا نیز با رشد ۲۳.۸ درصدی، ۳۱.۳ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد.