دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۲۳:۳
آمازون کیت توسعه‌دهنده‌ی اَلکسا را برای دستگاه‌های پوشیدنی ارائه می‌کند
با استفاده از این کیت ابزار توسعه‌‌ی جدید برای OEMها، از این پس دستگاه‌های پوشیدنی و هدفون‌ها قادر به دسترسی به اَلکسا خواهند بود.

این کیت، تولیدکنندگان دستگا‌ه‌ها را قادر می‌سازد تا الکسا را به تکنولوژی‌های پوشیدنی مانند هدفون، ساعت‌های هوشمند، هدفون‌های هوشمند و دستگاه‌های تناسب اندام اضافه کنند.
کیت‌های قبلی با استفاده از وای‌فای به سرویس‌های صوتی الکسا متصل می‌شدند، و نه بلوتوث که توسط اغلب پوشیدنی‌ها برای اتصال به گوشی هوشمند استفاده می‌شد. همچنین با استفاده از این ابزار جدید Lightweight، اکنون توسعه‌دهندگان می‌توانند از بسیاری از کدنویسی‌ها صرف نظر کند.
اولین OEMهایی که از کیت توسعه‌ی الکسا در دستگاه‌های پوشیدنی خود استفاده کرده‌اند شامل Bose, Jabra, iHome, Beyerdynamic, Bowers, Wilkins, Linkplay, SUGR,  و Libre Wireless می‌باشند.
برایان مگوایر (Brian Maguire)، رئیس بخش مدیریت محصول در شرکت Bose، در این باره گفت: «شرکت Bose مشتاق است یک تجربه‌ی جدید با الکسا را به مشتریان خود ارائه دهد. دسترسی به موسیقی‌های الکسا، اطلاعات و بسیاری از امکانات دیگر در هدفون‌های ما از همیشه آسان‌تر خواهد شد، و ما در تلاش هستیم تا مشارکت خود را به نمایش بگذاریم.»
آمازون اعلام کرده‌است سازندگان دستگاه‌های بلوتوثی صوتی که می‌خواهند دستگاه خود را به الکسا متصل کنند، با کمک یک کیت ابزار جدید قادر خواهند بود تا پایان سال این کار را انجام دهند. تاریخ انتشار مشخصی هنوز ارائه نشده است.
در گذشته، آمازون الکسا را در رده‌ی محصولات Echo خود و در دسترس سازندگان Third-Party برای استفاده در محصولات خانه‌ی هوشمند، مسیریابی داخل خودرو و موارد دیگر قرار داده بود. اکنون به کمک ارتباط بلوتوثی از طریق اپلیکیشن Alexa که برای اندروید و iOS در دسترس است، کاربران تکنولوژی‌های پوشیدنی قادر خواهند بود قابلیت‌های الکسا در مچ دست خود داشته باشند.
این کیت ابزار جدید همچنین به آمازون کمک می‌کند تا رقبای خود یعنی اپل و گوگل را کنار بزند. شرکت اپل Siri را در ساعت‌های هوشمند خود قرار داده و گوگل نیز APK دستیار گوگل را برای OEMها در دسترس قرار داده‌است.

 

Amazon Alexa

 

 آمازون همچنین کیت توسعه‌ی صوتی دور-برد Premium الکسا را معرفی کرد که به OEMها کمک می‌کند محصولاتی مجهز به تکنولوژی الکسا و با عملکردی «دور-برد و فوق‌العاده» تولید کنند.

آمازون اعلام کرد: «کیت توسعه‌دهنده به تولیدکنندگان دستگاه‌ها اجازه می‌دهد به تکنولوژی صوتی مشابهی که آخرین دستگاه‌های خانواده‌ی Amazon Echo از آن استفاده می‌کنند، دسترسی داشته باشند. بنابراین آن‌ها می‌توانند محصولات خود را با قابلیت‌های صوتی و با کیفیت بالا ارائه دهند.» این محصول در اواخر امسال به صورت محدود عرضه خواهد شد.

آمازون در اوایل این هفته نیز API خانه‌ی هوشمند الکسا را معرفی کرد تا برنامه‌نویسان راحت‌تر بتوانند الکسا را به محصولات خانگی هوشمند مانند مایکروویو و یخچال و فریزر اضافه کنند.