معرفی طرح آتاک (آموزش‌های توانمندساز اشتغال اینترنت اشیاء در کشور) 

آکادمی اینترنت اشیاء پس از برگزاری موفق طرح فرداک (فرهنگ‌سازی دانش اینترنت اشیاء در کشور) به مدت ۴ سال و برگزاری بیش از ۲۳۰ رویداد اینترنت اشیاء از سال ۱۳۹۴ تاکنون و با تجربه حضور فعال در مجامع بین‌المللی، گام بعدی را با ایجاد طرح آتاک (آموزش‌های توانمندساز اشتغال اینترنت اشیاء در کشور) در راستای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه اینترنت اشیاء طراحی و برنامه‌ریزی نموده است. در این طرح که از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ آغاز گردیده، به گونه ای برنامه ریزی شده است تا طی مدت سه سال، ۱۲۰۰ شغل در حوزه اینترنت اشیاء در سطح کشور ایجاد گردد. برای این منظور آکادمی اینترنت اشیاء در حال برگزاری «پکیج‌های آموزشی توانمندساز اشتغال» است که متناسب با فرصت‌های شغلی موردنیاز در حوزه اینترنت اشیاء در کشور طراحی گردیده است.

 

مزایای شرکت در طرح آتاک

  • شرکت‌کنندگان برتر، شانس پیوستن به هلدینگ بیتا (که آکادمی اینترنت اشیاء یکی از زیرمجموعه‌های آن است) و استخدام در زیرمجموعه‌های این هلدینگ تخصصی اینترنت اشیاء را خواهند داشت.
  • دیگر شرکت‌کنندگان برتر، برای استخدام به شرکت‌های فعال در حوزه‌ اینترنت اشیاء و تکنولوژی‌های مرتبط عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای معرفی خواهند شد.
  • شرکت‌کنندگان دانش‌های تخصصی متنوعی را طی این دوره به صورت عملی کسب کرده و این امکان برایشان فراهم می‌شود تا در دوره‌های تخصصی‌تر «طرح آتاک» شرکت کرده و آینده‌ی شغلی حرفه‌ای‌تری برای خود رقم بزنند.
  • شرکت‌کنندگانی که پس از دریافت آموزش‌ها و کسب توانمندی‌های لازم، دارای ایده‌های مناسب برای راه‌اندازی استارت‌آپ در حوزه‌ی اینترنت اشیاء داشته باشند، از حمایت آکادمی اینترنت اشیاء برای معرفی به مرکز شتابدهی تخصصی اینترنت اشیاء «اکسلیوت» که زیر مجموعه هلدینگ بیتا می‌باشد، بهره‌مند می‌گردند.

موارد گفته شده تنها بخشی از مزایای شرکت در پکیج‌های آموزشی طرح آتاک بوده فرصت‌های جذاب و ارزشمند دیگری نیز برای شرکت‌کنندگان این دوره‌ها به طورخاص پیش‌بینی شده‌است.

 

چرا آکادمی اینترنت اشیاء؟

  • سابقه برگزاری بیش از ۲۳۰ رویداد گوناگون از ابتدای سال ۱۳۹۴
  • این آکادمی زیرمجموعه هلدینگ بیتا بوده که خود یکی از بسترهای اصلی جذب افراد توانمند بوده و برنامه‌‌ای جامع در اکوسیستم اینترنت اشیاء برای آن‌ّها در نظر گرفته است
  • آکادمی اینترنت اشیاء عضو آکادمیای اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) است و در تدوین استانداردهای بین‌المللی اینترنت اشیاء و فناوری‌های مرتبط مشارکت فعال دارد
  • شناخت بازار داخلی و بین‌المللی به واسطه حضور فعال و اثرگذار در کمیسیون‌های تخصصی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و مجامع بین‌المللی مرتبط با اینترنت اشیاء
  • بهره‌مندی از اساتید با تجربه در سطح ملی و بین‌المللی