سبدهای خرید پهبادی، ربات‌هایی که در فروشگاه در حال پر کردن مجدد قفسه‌ها هستند و... شاید اهداف کوتاه مدت فعلی در دنیای تکنولوژی آن‌قدرها به این تصورات نزدیک نباشد، اما هرچه اشیاء بیشتری به خانواد‌ه‌ی اینترنت اشیاء اضافه شوند، چشم‌اندازها در زمینه‌ی خرده‌فروشی به سرعت تغییر می‌کنند. این تغییرات نتایج بسیار جالبی در پی خواهد داشت.
راه‌کار مدیریت هوشمندانه‌ی ترافیک Verizon، در حال حاضر در حال تغییر شیوه‌ی برنامه‌ریزی خیابان‌های شهر می‌باشد.
ترافیک در شهرها اجتناب ناپذیر است. قرارگیری حجم زیادی از اتومبیل‌ها، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها در یک فضای به شدت محدود و فشرده منجر به ایجاد ترافیک می‌شود. همه‌ی این ازدحام‌ها میزان نشر گاز کربن، آلودگی صوتی و استرس را به سطح خطرناک و ناسالمی می‌رساند. اما می‌تواند اینگونه نباشد.
فناوری‌هایی که امروزه در حال توسعه و اجرا هستند، می‌توانند با جمع‌آوری داده در مورد الگوهای منظم ترافیکی و استفاده از آن‌ها برای کاهش زمان سفر، باعث کاهش ازدحام شوند.
دستگاه‌های متصل می‌توانند به دستگیری شکارچیان غیرقانونی و حفاظت از زنبورها و غیره کمک کنند.
واضح است که اینترنت اشیاء تأثیر زیادی بر محیط زیست می‌گذارد. خانه‌های هوشمند به ما درک و بینشی می‌دهند که در حفظ انرژی، آب و منابع دیگر سودمند است. افزایش بهره‌وری در تولید از طریق اینترنت اشیاء باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی شده است. داده‌های حجیم از طریق سیستم‌های نظارتی بر آب و هوا، اطلاعاتی را در مورد محیط زیستی که بر سلامت ما تأثیر می‌گذارد، فراهم می‌کنند.
صنعت بیمه به سرعت از مدل سنتی خود برای ارزیابی خطرات آینده و قیمت‌گذاری بر اساس سوابق قبلی و جمعیت‌شناسی (سن، جنسیت و مواردی از این دست) فاصله گرفته است. مدت‌ها بیمه‌گذاران برای پیش‌بینی همه چیز بر این داده‌ها متکی بودند، از طول عمر مورد انتظار فرد گرفته تا احتمال درگیر شدن راننده در یک تصادف. اما همانطور که امروزه در بسیاری از صنایع، تکنولوژی این عمل طولانی مدت را منقطع کرده است، در مورد بیمه نیز پدیده‌ی اینترنت اشیاء این انقلاب را رهبری می‌کند.
25 سال پیش خیابان‌ها و پیاده‌روهای پکن، پر از مردم، دوچرخه‌ و کامیون‌ بود. اما امروزه علی‌رغم اینکه شلوغی ترافیک باقی مانده، تفاوت قابل ملاحظه‌ای وجود دارد. امروزه دوچرخه‌ها، اتوبوس‌ها و قطارهایی که توسط فناوری اینترنت اشیاء هوشمند شده‌اند، حمل و نقل شهری را دقیق‌تر وکارآمد‌تر می‌کنند.
در چند سال اخیر، فناوری ما را قادر ساخته است تا بر سلامت خود نظارت داشته باشیم. از دستبندهایی که ضربان قلب و تعداد گام‌ها و فشار خون فرد را اندازه‌گیری می‌کنند گرفته تا آن‌هایی که میزان چربی بدن را می‌سنجند، همه شیوه‌ی زندگی ما را تغییر می‌دهند.
مردم به اندازه‌ی کافی از تمام قابلیت‌های تکنولوژی‌های پوشیدنی به همراه برنامه‌ی کاربردی آن‌ها بهره نمی‌برند! روز به روز محبوبیت تکنولوژی‌های پوشیدنی افزایش می‌یابد. طبق یک نظرسنجی بیش از ۷۵ درصد از پاسخ‌دهندگان بر این باورند که تکنولوژی‌های پوشیدنی که بر مراقبت‌های بهداشتی نظارت می‌کنند، باید همه‌گیر شده و افراد را به سمت زندگی سالم‌تری هدایت کنند.
در حالی که بازار جهانی پوشیدنی‌های مربوط به امور بهداشتی در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵ میلیارد دلار ارزش داشته است، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۱ ارزش بازار با نرخ رشد ۱۷ درصد سالانه به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد دلار برسد.
اینترنت اشیاء با مژده‌ی جهانی متصل و با هدف اتصال چیزها در خدمت آسایش انسان‌ها آمده است، چیز‌هایی که اینترنت اشیاء از آن‌ها صحبت می‌کند گستره‌ای از سلامت انسان‌ها و شهر‌های هوشمند گرفته تا نگه‌داری محیط زیست و صنایع نفت و گاز را شامل می‌شود. به عبارت دیگر میلیاردها سنسور هوشمند در نقاط مختلف جهان وجود خواهد داشت. اما چگونه انرژی این دستگاه‌ها تامین خواهد شد؟
به گفته‌ی مدیر ارشد بخش فناوری Sigfox کاهش هزینه‌های اینترنت اشیاء کلید استفاده از تکنولوژی‌های متصل در سراسر جهان است.
به نظر می‌آید اینترنت اشیاء باعث می‌شود که مردم هرآنچه درباره‌ی امنیت می‌دانند را فراموش کنند. چراکه وجود تفاوت‌هایی سیستماتیکی موجب می‌شود که جوری دیگر به مفهموم امنیت در دنیای اینترنت اشیاء پرداخته شود.
گرسنگی جهانی معضلیست که قرن‌هاست وجود دارد و با وجود حذف کاتالیزورهای ظاهری از قبیل چالش‌های تولید مواد غذایی، همچنان ادامه دارد. عبارت "تلاش برای حل گرسنگی در جهان" به اختصاری برای نشان دادن هر گونه مشکل که به نظر برطرف نشدنی می‌رسد تبدیل شده است.
آخرین به‌روز رسانی پایگاه داده در سال ۲۰۱۸، مبنایی برای رتبه‌بندی حوزه‌های برتر اینترنت اشیاء در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت و شامل تعداد زیادی تحلیل است که در این داده‌ها پنهان شده‌اند، و ما مایل هستیم برخی از آن‌ها را با شما در این مقاله به اشتراک بگذاریم.
کلید‌ها می‌توانند با فرمان‌های مختلفی مانند فشار مکانیکی، نور، لرزش، جریان الکتریکی و... تحریک شوند. رله نوعی کلید الکترونیکی است که با عبور جریان الکتریکی از داخل آن مانند یک کلید معمولی عمل کرده و در خروجی می‌تواند یک مدار دیگر را به حالت باز یا بسته تبدیل کند.